Přejít k hlavnímu obsahu

Svitavy 2014

Letošní prázdninové zastavení Nordic Walking Tour 2014 se uskutečnilo minulý víkend v sobotu 26. července 2014 ve Svitavách.

Když jsme přemýšleli, kde by bylo dobré letos udělat prázdninové zastavení, napadly nás právě Svitavy a to i z důvodu podpory šikovných instruktorů Dity a Vítka Urbánkových, kteří si zastavení celorepublikového projektu Nordic Walking Tour 2014 určitě zasloužili. To jsme ještě netušili, jak jsou Svitavy krásné město a všichni lidé kolem vyzařují pohodu a pozitivní energii.

Od pátečního odpoledne probíhaly přípravy na plné obrátky. Po příjezdu zástupců ČKNW, kteří se sešli s místními instruktory a zainteresovanými partnery, doladili pár organizačních záležitostí, Dita s Vítkem vyrazili označit trasy, aby nám v sobotu účastníci nezabloudili. Jako zpestření a nakonec i dobrý doprovodný program probíhal zrovna ve Svitavách u rybníku Rosnička, kde byl i cíl naší akce, stejnojmenný hudební festival „Rosnička“.

Sobotní ráno nás vítalo typicky letním počasím a očekáváním kolik účastníků v době dovolených a v takovém horku dorazí. Počet účastníků předčil naše očekávání a opět se prokázalo, že to místní mají dobře zmáknuté. Registrace, instruktáž, rozcvička a start probíhaly v krásném parku před Sportovní halou Na Střelnici. Kolem 11:00 vyrazily desítky příznivců Nordic Walkingu na dvě různě dlouhé trasy okolím Svitav, které vedly právě kolem rybníku Rosnička až k pramenům řeky Svitavy. Procházka byla velmi příjemná, většinou se pochodovalo lesem, odpočinková a relaxační cvičení též proběhla po cestě v lese a všichni účastníci se rozhodli absolvovat dlouhou trasu, která měřila kolem 9 km. Produkční štáb se zatím přesunul na odpočívadlo Plechárna k rybníku Rosnička, kde netrpělivě vyhlížel účastníky akce. Kolem druhé hodiny odpoledne se z lesa objevil had „nordikářů“ s úsměvem na tváři a velikou žízní.

Po zaslouženém občerstvení následovala tradiční tombola, která byla ve Svitavách opravdu velmi bohatá a vyhrál téměř každý. Velký dík patří partnerům akce, kteří svými dárky přispěli do tomboly: SVITAP, Dare 2b, WT Concept s.r.o., Winalite a další. Nesmíme zapomenout poděkovat společnosti Sportes Svitavy, s.r.o. za poskytnuté zázemí a podporu této akce a samozřejmě Výživové poradkyni a instruktorce Ing. Ditě Urbánkové a celé její rodině.

Na akci vás pozval generální partner Nordic Walking Tour - Lesy ČR, s.p. a Český klub Nordic Walking o.s.

x