Přejít k hlavnímu obsahu

Nordic Walking Tour

Nordic Walking Tour 2021 je již dvanácté pokračování celorepublikového projektu na podporu zdraví prospěšného sportu nordic walking, zdravého životního stylu a outdoorových aktivit v přírodě. Jedná se o největší projekt v ČR tohoto druhu, který se opírá o novou sportovní aktivitu nordic walking. Akce jsou realizovány zejména v parcích, lesoparcích, turistických stezkách, lokalitách určených k provozování sportů ve volné přírodě. Zvláštní důraz je kladen na šetrný přístup k přírodě, poznávání zajímavých přírodních lokalit a na úctu k našemu přírodnímu a kulturnímu bohatství.   ... více informací o Nordic Walking Tour

Nadcházející zastavení Nordic Walking Tour

Projekt je motivován pohybovými aktivitami v přírodě a nordic walking, jako sportovní aktivity, kterou mohou provozovat všichni zájemci o aktivní a zdravý pohyb, bez věkového i sociálního rozdílu a do určité míry i zdravotního omezení. Tedy napříč populací, což je současný trend tzv. komunitního sportu zaměřeného na širokou veřejnost, zejména na rodiny s dětmi.

Nordic Walking je pohybová aktivita resp. sport, jenž našel své uplatnění nejen jako doplňková mimosezónní tréninková metoda ve vrcholovém sportu, ale i v rámci fyzioterapeutické péče (tzv. terénních terapii) v lázeňských a zdravotnických zařízeních, kde je zdůrazňován léčebný charakter.

... číst dále ...

x