Přejít k hlavnímu obsahu

Vzdělávání a akce

Pro všechny zájemce nabízíme řadu vzdělávacích aktivit, ať již přímo s pomocí našich instruktorů, nebo ve spolupráci s Rekvalifikačním a vzdělávacím centrem Praha. Sami moc dobře víme, že žádný učený z nebe nespadl a tak je tomu i v případě Nordic Walkingu – severské chůze :)

Postavíme kurz na míru opravdu pro každou příležitost. Chcete krátké seznámení a vycházku pod dohledem instruktora v rámci vaší pracovní, kulturní nebo sportovní akce. A nebo chcete být kvalifikovaným instruktorem Nordic Walking a absolvovat kurz, který je plně akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR? Nebo něco mezi - například doškolení, nebo jako zajímavý seminář při školení vašich cvičitelů, trenérů, instruktorů ostatních pohybových aktivit?

Neváhejte a kontaktujte nás. Společně vymyslíme nejlepší řešení přesně pro vás.

A co je to vůbec ten Nordic Walking?

Severská chůze (finsky sauvakävely, doslovně přeloženo chůze o holích; anglicky nordic walking) je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Severská chůze je příjemný druh pohybu, který může vykonávat každý - výkonnostní sportovec i začátečník, mladý člověk i lidé v pokročilém věku. Je možné ji provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách, protože její úroveň lze lehce přizpůsobit zdatnosti každého. Potřeba jsou jen hole, optimální obuv a ošacení pro delší, intenzivní chůzi. Z klasické chůze se tak stává bez zvláštních nároků na vybavení vysoce účinný trénink celého těla. Posílí se paže, zvětší se rotace ramen proti pánvi, zlepší se koordinace pohybu, zvětší se kloubní rozsahy kyčlí a ramen, což představuje profylaxi kloubních artróz. Hlubší ventilace také posílí bránici, jejíž pohyb rozpružuje bederní obratle a napomáhá elasticitě plotének.

Vrcholoví běžci na lyžích a biatlonisté využívají severskou chůzi k letnímu tréninku. Její technika se totiž blíží technice klasického běhu na lyžích. Tepová frekvence se při severské chůzi nachází v oblasti, ve které se lze dlouhé hodiny cítit dobře, a přesto je spotřeba energie velmi vysoká, stoupá až k 85 % MTF. 

 

 

x